כללי

תופעת הפרעות האכילה

"שוב עברתי דרך השירותים שבסוף המסדרון, והמראה הלבנה בצבצה מהקיר כמו תמיד – הייתי חיבת להתמקד הפעם בשונה מפעמים אחרות שפשוט דילגתי עלייה. העצמות באגן בולטות יותר מתמיד, הפנים לבנות מסיד – והבטן שטוחה. סוף-סוף – כמו שתמיד רציתי. בעצם השטחיות היא כללית"

כל – כך הרבה רגשות מעורבבים, כל – כך הרבה מחשבות אובדניות. כ”כ הרבה.

כל אלה הגורמים העיקריים להפרעות אכילה.

אנורקסיה, הפרעה נפשית והפרעת אכילה הכוללת משקל גוף נמוך במיוחד ודימוי גוף מעוות עם פחד אובססיבי להעלות במשקל,ובולימיה, הפרעת אכילה המאופיינת בהתקפי זלילה שאחריהם נעשים מאמצי התרוקנות, לרוב באמצעות הקאות מכוונות, שתי מחלות שמדי יום משנות את אורח חייהן של כ”כ הרבה נערות ולמרבה ההפתעה גם נערים. בגיל ההתבגרות , המראה החיצוני חשוב וקובע יותר מכל דבר אחר. ולכן מלחמה פנימית מתרחשת אצל כ”כ הרבה נפשות בגילאים האלו …הקורבנות נותנות הכול, הכול רק כדי להיות רזים. להפוך למודל החיקוי של כולם …אך הגבול המפריד בין רצון זה למחלה דק מאוד, והרבה מאוד מאיתנו לא יכולים להבחין בו.

תופעת הפרעות האכילה | צילום: שימוש לפי סעיף 27א’ לחוק זכויות יוצרים

200 ופחות קלוריות ביום, אינספור הקאות ושקרים. ומה דעתו של העולם? מה אנו,בתור חברה מנסים לעשות כדי להילחם בתופעה? לא הרבה. יחד עם ההזדהות וההבנה שלנו , באות הקללות והירידות על כל מי שבעלת משקל עודף, אפילו במעט. לפעמים , אנחנו צריכים לחתוך את הבעיה מהשורש,דבר שאנחנו לא מרבים לעשות , ולא לטפל בה שהיא קיימת. בתור חברה אנחנו לא עושים יותר מלדבר, הגיע הזמן שנוער שלנו, שהחברה המובחרת שאנחנו יכולים להיות תמצא את הדרך לחתוך את הבעיה. אנחנו צריכים לשים לב למה הדברים שאנו אומרים יכולים לגרום, ולא לגרום לדברים ואז לשים לב למה שאמרנו .

מה אתם חושבים על נושא זה? איפה אתם רואים את עצמכם עוזרים ותורמים למען הקהילה החולה? יש דרך למנוע או להפחית את אחוז החולים? הראו לנו את דעתכם.

האם לדעתכם יש דרך להפחית את המקרים? | צילום: שימוש לפי סעיף 27א’ לחוק זכויות יוצרים
ממליצים לקרוא גם..
Close
Back to top button
דילוג לתוכן