מש"ביםמש"צים

אתה חושב שתצליח לנהל קורס? אני יודע שאעשה את ההכי טוב שלי

ככה זה התחיל, עבודה קשה כמו שמעולם לא עשיתי. בעולם ההזוי שחייתי בו לקחתי אחריות על 43 מדריכים ו250 חניכים. כאילו זה רק עוד תוספת ליומן, יש תואר לעשות, יש חברים, יש הנהגה- וזו, רק תוספת קטנה.

ככה זה התחיל, עבודה קשה כמו שמעולם לא עשיתי. בעולם ההזוי שחייתי בו לקחתי אחריות על 43 מדריכים ו250 חניכים. כאילו זה רק עוד תוספת ליומן, יש תואר לעשות, יש חברים, יש הנהגה- וזו, רק תוספת קטנה. בדרך זה השתנה, העבודה לא נגמרה. שעות בכל יום כדי לבנות את הקורס ולהתכונן. שלושה ימי כנס בפסח, שנתנו הצצה לאיך יהיו תשעה ימים בחום יולי, הבהירו עד כמה רבה המלאכה.

21/6 ב-6 בבוקר זה התחיל. דאגה, צחוק, כעס, אכזבה, גאווה- לנהל מצריך שליטה אבל הרגשות התחלפו משניה לשניה. מתחילים לפני הזריחה, מסיימים אחרי השקיעה. יש ערך רב לשינה, אך כשהייתי צריך לבחור בין בטחון המדריכים לשינה שלי, הלילות היו לבנים מתמיד. התשישות גוברת, העייפות מתעצמת, אך העבודה בשלה נשארת והאחריות לא נעלמת. אתה דוחף עד הקצה, ומבין שרק התחלת. הבטחתי קורס מוצלח מאי פעם, הבטחתי לדחוף את המדריכים קדימה, הבטחתי לעשות עבור מי שהפך מהר מאוד למשפחה שלי- הכל.

למדתי עד כמה ילדי זיגזג אנחנו. למדתי עד כמה שונה השקפתו של כל אחד. למדתי עד כמה כול אחד מאיתנו צריך את אותה המשפחה. זה לא עניין של להעזר ולעזור, זה עניין של להיות חלק. דילמות, משברים, טעויות, הצלחות, רגשות, מחשבות- כל מה שהחיים מכילים דחוס לתשעה ימים לא הגיוניים. האם הצלחתי? אני לא יודע. לפני 4 שנים ישבתי בין כל החניכים והבטתי למעלה לבמה, הפעם עמדתי עליה ונאמתי. אותו מקום, אותו טקס, בן אדם אחר. כשירדתי מהבמה אמר לי מורה שליווה אותי במסע לפולין- “במקום הזה, ההצלחה היא לא מה שהממונים עליך אומרים, זה המבט של כל מי שהולך אחריך.”

יומים לפני הטקס ראיתי איך המדריכים שלי משביעים את 250 החניכים החדשים להיות אנשים טובים יותר, לתת מעצמם למען החברה. עמדו לי דמעות בעיניים, לא של עצב או שמחה, דמעות של גאווה.

הצלחה מתברר בכלל לא קיימת במקום הזה, לא לטעמי. קיימת רק האמונה שלך במה טוב ומה לא. קיימת רק אותה סערה של הכול והיכולת שלך לווסת אותה לכדי קידום כל מי שחשוב לך. אז הצוות הקטן שלי, שבלעדיו הייתי קורס, חשוב לי, והחניכים חשובים לי, והמדריכים חשובים לי. אני גאה בכל מה שכל אחד מכם השיג, אני גאה בכל מה שכל אחד מכם עבר, אני גאה להיות חלק.

Back to top button
דילוג לתוכן