מש"צים

כנס פסח 2006, מה היה לנו בכנס ומה היה אפשר לשפר או לשנות

אז מה באמת היה לנו בכנס פסח? האם היה אפשר לשפר או לשנות? ומה באמת לא הבנתי בכנס - כנס פסח 2006, דעה אישית

כנס פסח השנה כמעט ולא יצא לפועל לאחר התחזיות לגשם כבד. בסוף הוא אכן יצא לפועל (בעיכוב של יום ? אבל התקיים), הכנס לדעתי היה נחמד, אך לא יותר מזה לצערי.

בשביל פרחי המשצי”ם והמשצי”ם החדשים במחוז (מהקורסים האחרונים) זה היה בטח אחד הכנסים, אבל בשביל וותיקי המשצי”ם ? כנראה שלא. למה ? כי היה חסר בכל הכנס הזה משהו.

בכנסי הפסח הקודמים (אני מדבר כרגע על 2003) כנס פסח לא היה עוד סתם כנס רגיל, אלא לאחד הכנסים החשובים ביותר למשצי”ם ולכל המחוזות. כנס פסח תמיד סימל את התחרות בין המחוזות, ואם זאת את הגיבוש בין המחוזות והאחווה בניהם.

בכנסים קודמים (שוב, מדובר על כרגע על 2002) הכנס היה פעיל יותר, אתגרי יותר, וקשור אלינו בתור מדריכים וחניכים. היו תחרויות בין מחוזות: תחרויות ניווט, תחרויות בניה, תחרויות בישול, תחרויות קבוצתיות ועוד…, מה שנתן לכנס פסח אז, לשגשג ולהצליח מאוד.

מחוזות רבים רצו ונרשמו לתחרויות רבות ככל האפשר כדי להראות “מי המחוז השווה ביותר”, כולם רצו לחזור הביתה עם כמה שיותר זכיות בכל תחום אפשרי, וזה בעצם מה שיצר את הכנס האמיתי, התחרות והרצון לנצח את המחוז האחר. מיותר לציין שכל זה היה על הנייר בלבד, ובסך הכל כל המחוזות גובשו יחד ולא הייתה באמת “ריב”.

הנה לדוגמא חלק מהזכיות מכנס פסח 2003:

  • מחוז דרום זכו במקום הראשון והשני בניווטים.
  • מחוז ת”א זכו במקום הראשון בבניה.
  • מחוז צפון זכו במקום הראשון בבישולי שדה.

לפי מה שזכור לי לא היו יותר זכיות.

בנוסף לכל זה היו גם ריצות ניווט, טקס נחמד למצטיינים (שמתקיים בכל שנה) והרבה גיבוש…

אז אולי רובכם יגידו “הכנס היה שווה” ובאמת הכנס לא היה רע, אבל לדעתי כנס פסח אמור להיות הכנס שהכי מייצג אותנו בתור מדריכים והצורה הטובה ביותר לעשות זאת היא כמובן להשתמש בידע שלנו בתור מדריכים (ניווטים, בניה, הדרכה וכו’).

נקודה נוספת שרציתי עלות בדעה והיא בעצם נקודה למחשבה שאולי נוכל לענות עליה בקהילת הפורומים ולהגיע למסקנה. כל נושא הכנס היה “לחבק את הכנרת”, וזהו אכן אחד הרעיונות הטובים ביותר, וגם היפה ביותר.

אני אישית נהנתי מהנופים היפים ומכל הרעיון, אבל לא שכחנו משהו?

ביום השני לכנס, בטקס שהתקיים, מיטב אנשי השל”ח עלו ודיברו על הכנרת, ועל ערכינו בתור משצי”ם, ועל שמירת הטבע והסביבה אבל מאחור בעצם עלו ענני עשן מכתובת האש “לכנרת באהבה”, ואני חושב, ככה אנחנו אוהבים את הכנרת ואת שמירת הטבע והסביבה שקודם לכן דיברו עליה ? הרי יש בזה איזו אירוניה מסוימת, מצד אחד מדברים על שמירה, מצד שני עושים כתובת אש, ולדעתי, חבל שלא יכלו לחשוב על רעיון אחר.

כנס פסח 2006, לכנרת באהבה? | צילום: עוז בן חמו
כנס פסח 2006, לכנרת באהבה? | צילום: עוז בן חמו

לכנרת באהבה?

Back to top button
דילוג לתוכן