מש"צים

מסע מחש”ל – מש”צים מקיף ח’ אשדוד בשביל ישראל (מס’ 3)

מה זה מסע מחש”ל?
מסע מחש”ל זה ללכת כל שנה 50 ק”מ ברצף על שביל ישראל.
כל פעם מהנקודה בה סיימנו בשנה הקודמת ולסיים בשנת 2033 את השביל במפרץ אילת עם קבוצה ענקית של מש”צים ובוגרים של מקיף ח’ אשדוד.

מסע מחש”ל זה לדעת שהמשפחה שהייתה המשפחה השנייה שלך בתיכון לא מתפוגגת ולפחות פעם בשנה אתה פוגש אותה לזמן איכות של 3 ימים. בוגרים ומש”צים נפגשים, מדברים וכולם ביחד קולטים את החדשים שהצטרפו.
מסע מחש”ל זה להיות מש”צ צעיר ולראות את שכבת י”ב מובילה את המסע ואת הבוגרים שנמצאים שם תמיד בשביל לעזור.
מסע מחש”ל זה לדעת שגם אם אתה רואה אנטנה גבוהה באופק, בסוף אתה תגיע אליה ולא תוותר כי כשלא מוותרים כאן גם לא מוותרים במקומות אחרים.

חמש בבוקר, שייח’ כויס ליד צפת.
האוטובוס הוריד אותנו ונסע.
מכאן יש לנו 50 ק”מ על שביל ישראל עד יבניאל רק שם נפגוש שוב את האוטובוס ביום שישי.
יוצאים למסע מחש”ל מספר 3. מחש”ל זה ראשי תיבות של “מש”צים ח’ בשביל ישראל” ו-ח’ זה מקיף ח’ אשדוד.
אנחנו גדלים כל שנה. במחש”ל הראשון היינו שלושים וארבע מש”צים, במחש”ל השני ארבעים ושישה ועכשיו 54.

14 חבר’ה מתוך הקבוצה הם בוגרים שלנו שחוזרים כל שנה, בשלוש השנים האחרונות, לעשות אתנו את המסע הזה.
בשנה שעברה סיימנו כאן בדיוק ועכשיו חזרנו לאותה נקודה כדי להמשיך את המסע על שביל ישראל. בשנה הבאה נמשיך מנקודת הסיום של השנה הנוכחית וכך הלאה עד שנת 2032 כשנסיים בהר צפחות באילת.
טווח הגילאים הוא מ – 15 ועד 26. הכי צעירים רק סיימו השנה את קורס המש”צים והם בכיתה ט’ והבוגרים חלקם רגע לפני צבא, חלקם חיילים וחלקם עמוק בחיים שאחרי אבל עדיין מרגישים חלק מהמשפחה הזו שנקראת מש”צים מקיף ח’. ההמשכיות הזו של המסע גורמת להם לחזור.

צילום: מש”צים מקיף ח’ אשדוד (מתוך פייסבוק מש”צים פלוס)

אז ממש עכשיו אנחנו בטקס הפתיחה שלנו. לא אשקר ואגיד שאין פרפרים בבטן. הצעירים, בעיקר, אלו שרק סיימו השנה את הקורס לא מבינים את המורכבות של הסיפור ושזה לא דומה לשום דבר שהם עשו עד היום. עדיין שאלו יום לפני, האם יש שקעים להטענה ואם אפשר להביא מנות חמות. לא נורא… היום בערב הם כבר יבינו, בעיקר מכיוון שיש לפנינו מקטע-מקטע. נחל עמוד תחתון הוא ארוך, חשוף ולא נגמר. מי שעדיין לא יבין היום, אז מחר בעלייה לארבל או בהמשך. לקחנו על עצמנו משימה שכולם מסיימים ונקווה שכך יהיה.

צילום: מש”צים מקיף ח’ אשדוד (מתוך פייסבוק מש”צים פלוס)

אנחנו עוברים ליד קיבוץ גינוסר, קיבוצו של יגאל אלון מפקד הפלמ”ח וליד דגניה וכנרת ולכן הנושא שלנו הוא “מסע פורץ דרך – בעקבות חלוצים” ובכך עוסקים מעגלי השיח שלנו. על כוחה של הקבוצה, התמודדות עם קושי סזיפי והצבת יעדים. החבר’ה ילמדו לא רק בשיחה אלא בעיקר דרך הרגליים.
יאללה… נגמרו המילים, עכשיו לדרך…

Back to top button
דילוג לתוכן