מש"צים

מסע מחש”ל – מש”צים מקיף ח’ אשדוד בשביל ישראל (מס’ 1)

45 קילומטרים אלו שלושת המקטעים הראשונים אותם התחלנו בבוקר ונסיים ביום חמישי בערב כולנו - קבוצה של 35 מש"צים ממקיף ח' אשדוד, מחוז דרום

מה זה מסע מחש”ל?
מסע מחש”ל זה ללכת כל שנה 50 ק”מ ברצף על שביל ישראל.
כל פעם מהנקודה בה סיימנו בשנה הקודמת ולסיים בשנת 2033 את השביל במפרץ אילת עם קבוצה ענקית של מש”צים ובוגרים של מקיף ח’ אשדוד.

מסע מחש”ל זה לדעת שהמשפחה שהייתה המשפחה השנייה שלך בתיכון לא מתפוגגת ולפחות פעם בשנה אתה פוגש אותה לזמן איכות של 3 ימים. בוגרים ומש”צים נפגשים, מדברים וכולם ביחד קולטים את החדשים שהצטרפו.
מסע מחש”ל זה להיות מש”צ צעיר ולראות את שכבת י”ב מובילה את המסע ואת הבוגרים שנמצאים שם תמיד בשביל לעזור.
מסע מחש”ל זה לדעת שגם אם אתה רואה אנטנה גבוהה באופק, בסוף אתה תגיע אליה ולא תוותר כי כשלא מוותרים כאן גם לא מוותרים במקומות אחרים.

45 קילומטרים אלו שלושת המקטעים הראשונים אותם התחלנו בבוקר ונסיים ביום חמישי בערב כולנו – קבוצה של 35 מש”צים ממקיף ח’ אשדוד, מחוז דרום. בשנה הבאה נעשה את שלושת הבאים ועוד עשרים שנה אנחנו נחושים לגלוש לחוף אלמוגים מהר צפחות עם מש”צים מעשרים מחזורים, חלקם צעירים וחלקם כבר הורים לילדים. היום בבוקר התחלנו את המסורת המופלאה הזו ואכן היה לנו יום נפלא.

מסע מחש"ל, מקיף ח' אשדוד בשביל ישראל | מש"צים פלוס בפייסבוק
מסע מחש”ל, מקיף ח’ אשדוד בשביל ישראל | צילום: מש”צים מקיף ח’ אשדוד (מתוך פייסבוק מש”צים פלוס)

גם מסע של אלף קילומטרים מתחיל בצעד אחד, אז ביום שלישי התחלנו…. ביום שלישי התחלנו ללכת את שביל ישראל מתחילתו בקיבוץ דן. 45 קילומטרים אלו שלושת המקטעים הראשונים אותם התחלנו בבוקר ונסיים ביום חמישי (היום) בערב כולנו – קבוצה של 35 מש”צים ממקיף ח’ אשדוד, מחוז דרום.

בשנה הבאה נעשה את שלושת הבאים ועוד עשרים שנה אנחנו נחושים לגלוש לחוף אלמוגים מהר צפחות עם מש”צים מעשרים מחזורים, חלקם צעירים וחלקם כבר הורים לילדים. היום בבוקר התחלנו את המסורת המופלאה הזו ואכן היה לנו יום נפלא.

הלכנו 166 קילומטרים, ישבנו במעגל מתחת לאנדרטת האריה השואג ודיברנו על המשפט הכל כך מפורסם “טוב למות בעד ארצנו”, גילינו פלג נחל קטן שם נחנו בצהרים והלכנו לאורכו של החצבני. הקטע האחרון היה עליה של מעל לשני קילומטרים עד לעין רועים.

היה נראה שזה יהיה ממש קשה אבל גילינו שאנחנו מסוגלים להרבה גם כשאנחנו עייפים.עכשיו יושבים סביב מדורה מעלינו הירח ומתחתינו האורות של קרית שמונה.
בשביל זה צריך להיות מש”צ!

ממליצים לקרוא גם..
Close
Back to top button
דילוג לתוכן