מש"צים

שלושה במכה אחת

קוראים לי אלי גדסיק, ואני מש"צ ממקיף רגר, בבאר שבע. לדעתי אפשר לקרוא למה שאני עברתי באמת קיץ מש"צים. יצאתי לכל שלושת הקורסים השנה

קוראים לי אלי גדסיק, ואני מש”צ ממקיף רגר, בבאר שבע. לדעתי אפשר לקרוא למה שאני עברתי באמת קיץ מש”צים. יצאתי לכל שלושת הקורסים השנה.

הדרכתי בקורס מש”צים, את קבוצות האפורים במחוז דרום. זאת הייתה השנה השלישית שאני מדריך בקורס, ובאמת שנהנתי מכל רגע. גם החניכים היו איכותיים בטירוף, וגם צוות ההדרכה היה מגובש ואיכותי (לא שבשנים קודמות לא היו J). הרמה של ההדרכה עלתה לעומת השנים הקודמות, הבישולים, המתקנים, וגם אנחנו בתור מדריכים ציפינו ליותר וגם דרשנו יותר. בקיצור, היה קורס מעולה! בנוסף כי קיבלתי קבוצה שכל אחד בא היה תותח. לכל הפש”צים ששוקלים האם להצטרף למשפחה הזאת שנקראת מש”צים ולצאת לקורס הזה, זאת אפילו לא שאלה! לקורס יוצאים הילדים הכי איכותיים מכל המחוז, בקורס לומדים הרבה על הדרכה, קבוצתיות, וגם לא מעט על עצמך, ומכירים המון אנשים מדהימים, בתור אחד שעבר את זה כבר 4 פעמים, גם בתור חניך וגם בתור מדריך, אני ממליץ על הקורס הזה לכולם. והמש”צים החדשים, התפקיד שלכם הוא להביא עוד ילדים חדשים למש”צים, שיחוו את אותה החוויה שאתם עברתם.

אחרי זה חזרתי למנוחה של שבוע, ואז יצאתי להדריך בקורס סיור וניווט. בקורס סיור וניווט, הדרכתי במחזור הראשון את מחלקה 3. זאת הייתה השנה הראשונה שאני מדריך את הקורס הזה, ולכן היה לי מוזר בהתחלה, כי לא הכרתי את שיטת העבודה בקורס הזה, וגם אני רגיל בדרך כלל לעבוד רק עם המחוז שלי, אבל פה זה היה עם מדריכים מכל הארץ. זאת בהחלט הייתה חוויה מדהימה, כי בנוסף, לקורס הזה יוצאים אנשים שכבר עברו לפחות שנה אחת במש”צים, אז כל אלה שלא רציניים ולא מתאימים, לא יוצאים לקורס הזה. יצא לי להכיר אנשים מדהימים בצוות הדרכה, אנשים שממש דומים לי. ולהדריך את הקבוצה שלי הייתה חוויה שונה, כי אני רגיל לקורס מש”צים ששם זה גם משמעתית וגם לימודית. בקורס הזה, זה היה נטו לימוד ניווט והסברים, ושיפור החניכים בתחומים שהקורס עוסק בהם. קיבלתי קבוצה של תותחים, גם מבחינת ניווט, וגם בתור אנשים. שמחתי לראות כמה הם משתפרים, בתוך פחות משבוע. באמת שהחוויה הזאת העצימה אותי ולא רק אותם. לגבי המש”צים שעכשיו עברו את הקורס הראשון, ושוקלים האם לצאת לקורס הזה. זה קורס שמתעסקים בו המון בניווט. אבל מניסיון אישי ומאנשים שאני מכיר, גם אם לא מתחברים לניווט, בסוף הקורס מתים לעשות עוד הרבה. דרך הניווטים שעושים, אתם גם לומדים הרבה על עצמכם, על עבודה בקבוצה. בקיצור, זה קורס מומלץ לכולם, גם למי שלא כל כך מתחבר לניווטים.

אחרי הקורס הזה, חזרתי ליום וחצי הביתה, ואז יצאתי להכנה לקורס הישרדות ושלושה ימים אחרי ההכנה לקורס עצמו. הקורס הזה הוא באמת חוויה אחרת, ובאמת חוויה מעצימה, ברמות מטורפות. הקורס הזה בוחן כל מה שלמדנו והכרנו בשנים שלנו כמש”צים, ומעמיד אותנו מול אתגרים פיזיים, ונפשיים. הייתי במחלקה 3 עם קבוצה של תותחים, אחד אחד, ושמחתי להכיר אותם. בקורס הזה עוברים דברים שרוב הסיכויים שהרבה מאלה שיוצאים אליו לא ייתקלו בדברים דומים לזה במהלך החיים שלהם. הקורס בשבילי היה לא פשוט, ואולי אפילו קשה. גם מכיוון שהקורס עצמו הוא קשה, וגם בגלל שזה היה קורס שלישי ברציפות שיצאתי אליו. אבל בסופו של דבר סיימתי אותו, וסיימתי אותו עם הרגשת הסיפוק הכי גדולה שיש, ושעשיתי את המקסימום שלי, והגעתי לאן שרציתי להגיע. זה באמת היה סיכום מצויין, גם של החופש הזה, וגם של השנים שלי כחניך. הקורס היה באמת מדהים, וגם האנשים בו, איכותיים. זה קורס שאני מציע לכל מי שחושב שהוא מסוגל, לצאת אליו. הקורס הזה הוא באמת הסיכום של הכל ובאמת הקורס הכי טוב, בשבילי הוא היה כזה. אל תפחדו לבוא אליו ולנסות, במקרה הכי גרוע לא תעברו, אבל זה לא סיבה אפילו לא לנסות, ולמתוח את גבולות היכולת שלכם. אני מאחל לכל מי שילך לקורס הזה, המון בהצלחה, ותזכרו שהכל בראש. מי שרוצה, מסוגל!

עברתי המון בחופש הזה, למדתי על עצמי המון, התבגרתי, למדתי, הובלתי, ניסיתי דברים חדשים, מתחתי את גבולות היכולת שלי, הכרתי הרבה אנשים חדשים, העמסתי על עצמי, והכי חשוב, נהנתי

אני רוצה להגיד משהו לכל המש”צים:

אל תוותרו על החוויה המדהימה הזאת שנקראת מש”צים, אתם לא תמצאו עוד משהו כזה בשום מקום בארץ. אל תוותרו על זה בגלל הלימודים, פשוט תשקיעו מעט פחות כשיש לכם לחץ בלימודים, אבל אל תעזבו את המש”צים בגלל לחץ, אני השנה הייתי בכית י”א שזאת השנה הכי עמוסה, ובכל זאת ידעתי ומצאתי איך לשלב ולהשתלב במש”צים בשנה הזאת. בנוסף אל תוותרו על המש”צים בשביל מסגרות אחרות. אני לא הכרתי הרבה מסגרות אחרות, אבל אני בטוח שאין עוד משהו כמו המש”צים, כי לדעתי המש”צים משלב את הכל. תמשיכו/ תתחילו להשקיע במש”צים, תתנו הרבה מעצמכם ואני בטוח שאתם תקבלו הרבה מזה. אל תוותרו, גם כשקשה, או מייאש. אתם נוער איכותי, מוכשר, ומוביל! אל תשכחו את זה. ואני מקווה לזכות להכיר עוד מש”צים מרחבי הארץ, ומקווה שחוץ מהשנה האחרונה שלי במש”צים, אני אוכל לתרום עוד למש”צים בשנים הבאות.

אז בקיצור, שתהיה לכולנו שנה מדהימה, מלאה בהצלחה, השקעה, הנאה, והרבה הרבה מש”צים!

ממליצים לקרוא גם..
Close
Back to top button
דילוג לתוכן