סיור וניווט

קורס סיור וניווט…שלב ב’?

האם קורס סיו"ון הוא באמת שלב שני בהסמכת המש"צ הצעיר? - כן!

האם קורס סיו”ון הוא באמת שלב שני בהסמכת המש”צ הצעיר? – כן!

אחרי קורס מש”צים, מי שמתכוון להמשיך עם המש”צים, מצפה למשהו מאתגר יותר, קשה יותר, והכי חשוב, כיף יותר!. מי שעובר את קורס סיו”ון מקבל את כל אלה. זה הורגש ביום הראשון במחזור א’, קיבלנו מצפן ומפה ומיד זרקו אותנו למים העמוקים של הניווט. אף אחד לא הצליח להביא את כל הנקודות המבוקשות ויותר מזה, אף אחד לא האמין שיצליח תוך שבוע למצוא את הצפון בשטח, להצפין מפה ולמצוא את המסלול בשטח שתכנן לעצמו על המפה.

בימים הראשונים היינו בליווי המדריכים ונעזרנו בהם הרבה, היו כאלה שהצטיינו ונווטו מעולה, אבל הרוב? לא ממש. כל יום שעבר היה לנו פחות סיוע מצד המדריכים והמשב”ים וניסינו יותר לבד. בהמשך השבוע היינו בניווט לילה ארוך קשה, כבר שם למדנו ממש לנווט, נעזרנו פחות במפה ומצפן ויותר מזה שזכרו איפה אנחנו אמורים לעבור, ואיזה מקומות מסייעים לנו למצוא את עצמנו כמו, למשל, סיפור הדרך שכתבנו לפני כן.
עברנו את הכיבוש, בריכה, ושינה עמוקה וטובה. ואז ביום שישי היה הכי כיף! כי ניווטנו בזוגות וממש לבד! הסיפוק מכל נקודה שמצאנו היה עצום, אין דבר יותר כיף מזה.

בימים הראשונים היינו בליווי המדריכים ונעזרנו בהם הרבה, היו כאלה שהצטיינו ונווטו מעולה, אבל הרוב? לא ממש.
בימים הראשונים היינו בליווי המדריכים ונעזרנו בהם הרבה, היו כאלה שהצטיינו ונווטו מעולה, אבל הרוב? לא ממש.

הקורס הבא אחרי קורס סיו”ון הוא קורס הישרדות, שהגיבוש שלו יצא בזמן מחזור ב’ של קורס סיו”ון, והרבה מאלה שסיימו את הקורס העדיפו ללכת לקורס הזה. אז קרה מצב שהיו מחסור במדריכים ומנהלת הקורס העלו אפשרות שייקחו כמה חניכים מצטיינים שסיימו מחזור א’ להדריך כבר במחזור ב’. היו כאלה שרצו, ונרשמו וכל מדריך מחלקה בחר מי מהמחלקה הכי מתאים להדריך בנושא ניווט. בחרו אותי להדריך, אז הגעתי הביתה, את הבגדים המלוכלכים שמתי מהר בכביסה ותליתי אותם לפני שבת. ישנתי מיום שישי בערב עד מוצאי שבת, קמתי וארזתי הכול מהר, שוב. כבר למחרת התחיל עוד שבוע מדהים של קורס.

ואחרי כל זה מגיעה השאלה, איזה מחזור יותר שווה, א’ או ב’?
אין תשובה וודאית, זה תלוי במי שעונה. (;

ממליצים לקרוא גם..
Close
Back to top button
דילוג לתוכן