ש"ש-ב"ש

חברי שנת השירות והשירות הלאומי בשל”ח מסכמים

תמיד רציתם להמשיך את הפעילות במש”צים ובשל”ח אחרי כיתה י”ב
להיות חלק ממשהו גדול, להמשיך לתרום ולהתנדב?

ההרשמה לשנת שירות ושירות לאומי בשל”ח נפתחת ואתם מוזמנים לקחת בה חלק!

שירות לאומי בשל”ח, קצת מאתגר כשגם מהמילים וגם מהתמונות יש יותר מידי כדיי לתאר את החוויה המדהימה הזו. עבור מישהי שלא באה מהרקע, לא של ההדרכה ולא של השל”ח או השטח, הבחירה בשירות הייתה בחירה לבוא ולהתמודד – לבוא ולאתגר את עצמי – לבוא בידיעה שאני הולכת לנצל כל רגע. וכמה הפתעות קיבלתי בדרך, עבודה עם צוות מורים לשל”ח ומש”צים שאני בקשר איתם עד היום, עבודה במסגרת אוהבת, תומכת, מלווה והכי חשוב – שרואה ומבינה אותך ואת הדרך שאת עוברת.

למדתי שנתינה היא דבר אישי ואין לה דרך אחת, ובשירות קיבלתי את המקום והמעטפת לתת וליצור מהלב ומהדמיון – ותאמינו לי שרק רוצים להמשיך ולהמשיך . החוויה שלי לא דומה לחוויה של שינינים בני ובנות שירות אחרים בשל”ח – אבל כולנו חווינו את הארץ, את השטח, את הנוער, את המנהיגות, את היוזמה, את העבודת צוות, את ההתבגרות ואת
הנתינה במסגרת המדהימה הזו. בואו להכיר ולהכיר ולהכיר!

חנה שניידר, בת שירות בשל”ח

חנה שניידר, בת שירות בשל”ח

ניתאי ברגמן, חבר ש”ש בשל”ח

להיות שינשין בשל”ח זה חוויה אחרת לגמרי זה לקום בבוקר לבית ספר שעל ראשך יש שני כובעים ולכל מקום שתלך תצטרך לשם כובע אחר שאתה נפגש עם המורה לשל”ח בבוקר הכובע של המשצ שבך מתעורר שזה אומר ישר לזרוק את השאלות מתי הסיור הבא? מתי הטיול הבא? ועם איזו כיתה?

ישר אחרי המטח שאלות מתחיל שלב התכנון שלך עם המורה כי יודעים שאתה שינשין יודע מה טוב לתלמידים ויודע מה זה להיות בדמות המורה להיות האחראי בעצם לחוות שני עולמות גם של מורה וגם של חניך שרוצה את הטיול הכי שווה שיש אז מאותו יום אתה יודע שזה הזמן שלך לתכנן להתכונן ולהיות הנודניק לתלמידים כאן נכנס הכובע השני שבעצם בגלל שאתה כל היום בבית ספר אז הם רואים אותך ובעצם אתה בתור שינשין דוחף אותם להצטרף מספר להם חוויות מטיולים וככה אתה יוצר לך קבוצה קטנה של מעריצים שלעתיד יהיו לך פש”צים ובהמשך גם המש”צים הבאים ואתה יודע שתמיד יהיו את אלו שזה לא מעניין אותם אבל בכל זאת אתה תבוא ותחפור להם ותשכנע אותם לבסוף שהם יגיעו הם הכי יהנו כי הבטחת להם ובסופו של דבר בסיומו של הטיול החיוך והעייפות בסיום של הטיול שווה את הכל כי אתה יודע שאתה מתכנן את זה כבר זמן מה ובסוף זאת המסירות שאליה הגענו כש”ש-בשל”ח.

ניתאי ברגמן, חבר שנת שירות בשל”ח

את השירות בשל”ח אי אפשר לסכם ולהגדיר, ובמיוחד לא בכמה מילים. חוסר השגרתיות שבשירות תבעה ממני ומכל אחד אחר להמציא את עצמנו מחדש כל יום מחדש. הייתי צריך לתפעל, ליזום ולארגן בו זמנית כל כך הרבה פרוייקטים – שיעורים (פרונטליים ובזום), טיולים, קורסים ועוד הרבה חוויות שקשה לתמצת בפוסט קצר.

השירות תבע ממני הגדלת ראש, ניהול זמן אחראי ואורך רוח. התפקיד לא מתאים לכל אחד, אך מעצים, מחכים ונותן כל כך הרבה מיומנויות. בקיצור… ממליץ בחום!
רועי קדרון, הגעתי לשל”ח בשנה השנייה של השירות הלאומי שלי.

רועי קדרון, בן שירות בשל”ח

רועי קדרון, בן שירות בשל”ח

רוצים לקרוא עוד על שנת השירות והשירות הלאומי בשל”ח? בקרו בעמוד המידע שלנו לשנת השירות והשירות הלאומי (קישור) או בעמוד השאלות והתשובות שלנו (קישור). 

רוצים כבר להרשם?!
טופס הרשמה לשנת השירות
טופס הרשמה לשירות לאומי

ממליצים לקרוא גם..
Close
Back to top button
דילוג לתוכן