קורס סיור וניווט

קורס סיור וניווט? מה זה?
קורס סיו”ן (סיור וניווט) שאורכו 6 ימים בנוסף ליום הכנה (יחד 7 ימים). הקורס מיועד למש”צים פעילים שעברו את כל שלבי ההכשרה הקודמים. בעבר התקיים הקורס במחנה הגדנ”ע (ג’וערה).
במהלך הקורס, המתקיים ברמות מנשה, מתנסה המש”צ בניווט באמצעות מפה טופוגרפית ותצלומי אוויר, בנוסף הוא מתנסה בלינה בשטח ובישול באמצעים מוגבלים. בקיץ 2015 הוחלט לפרק את קורסי סיו”ן השונים מהרמה הארצית לרמה המחוזית עקב ביקוש רב לקורסים.

הקורס בעבר
עד שנת 2003 קורסי סיור וניווט היו במתכונת צבאית כחלק מגדנ”ע מיוחדת שהתקיימה למש”צים עבור קורס סיור וניווט. הקורס התקיים בבסיסי צה”ל (בסיס ג’וערה לדוגמא) ונערכו במתכונת צבאית מלאה – מדים, מכשירי צה”ל, ניווטי בוקר ולילה, מנות קרב במסעות והניווטים (לוף, שימורים וכו’) ומטווחי נשק.
הקורס התקיים בשני מחזורים ארציים והתקיים שבועיים.

סיכות המש”צים
בסיום כל קורס (בסיסי, מתקדם, סיו”ן והישרדות) מקבלים כל המש”צים שסיימו את הקורס סיכה, הסיכות בעלות ערך סנטימטלי גבוה למש”צים מכיוון שהן מסמלות תהליך שעברו. במהלך שנת 2015 הוחלפו הסיכות שמחולקות בעיצוב חדש כל סיכה מזכירה את הקודמת כאשר במרכזה נמצא “האיש המטייל” של של”ח – המכונה שרוליק ומאחוריה פריט נוף שמייצג את הקורס הסמל של מנהל חברה ונוער הוצא מהסיכות החדשות.
סיכת קורס סיו”ן בעיצובה הישן משלבת את הסיכה של הקורס הבסיסי אך נוספות לה שתי כנפיים, על אחת רשום “סיור וניווט” ועל השנייה שושנת הרוחות, לסיכה זו גרסה צבועה בצבעים כחול וכסף ואחת שאינה צבועה.
העיצוב החדש שם במרכז את “האיש המטייל” שמלפניו כל ארץ ישראל, הקורס מזמין את המש”צים לגלות את הארץ ולטייל בה באופן עצמאי, עכשיו כשהם יודעי דבר מה בשדאות וניווט.

לסרטונים נוספים מקורסי סיור וניווט בקרו בערוץ היוטיוב שלנו בקישור

סיכת קורס סיור וניווט
סיכת קורס סיור וניווט
סיכת מדריך קורס סיור וניווט
סיכת מדריך קורס סיור וניווט
Back to top button
דילוג לתוכן